Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Dec.2015, 11:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Manjine da ne budu jezičak na vagi"
Mirko Rašković, bivši član SDSS-a, koji se sa tom strankom razišao nakon što je odbio da podrži koaliciju Hrvatska raste Zorana Milanovića, kaže da nacionalne manjine nikako ne bi smele biti "jezičak na vagi" u formiranju parlamentarne većine.
Do njegovog razlaza sa SDSS-om došlo je jer smatra da saborski zastupnici nacionalnih manjina ne smeju da učestvuju u formiranju parlamentarne većine, a to je bio i stav Izvršnog odbora Županijske organizacije SDSS-a na čijem >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je bio čelu od odlaska iz te stranke.
"Smatram da je vodstvo moje bivše stranke donelo ishitrenu odluku o podršci jednoj velikoj koaliciji. Politički je pritisak traženje od saborskih zastupnika nacionalnih manjina svrstavanje uz neku od suprotstavljenih koalicija, pritisak je to većine na manjinu", uveren je Rašković.
Upitan koga će podržat, ako se tri najveće stranke u zemlji dogovore o parlamentarnoj većini, Rašković kaže da ne zna i objašnjava:
"Ne mogu vam na to pitanje odgovoriti, nisam o tome ni razmišljao. Ponavljam, neću i ne želim da moj glas bude presudan. Ako budu imali parlamentarnu većinu za izbor predsednika Sabora, imaće i bez mene i dovoljan broja glasova za mandatara vlade. A o svim daljnjim predlozima glasaću po svojoj savesti i na prvom mestu ću glediti interese srpskog naroda kojeg i predstavljam u hrvatskom parlamentu", zaključio je Rašković, preneo je zagrebački Jutarnji list.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...


















