Izvor: RTS, 18.Jul.2015, 08:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mađarska, srpski državljanin krjumčario Sirijce
U pograničnom delu Mađarske, prema granici sa Srbijom, u protela 24 časa uhapšeno je više od 1.296 migranata. Srpski državljanin uhapšen prilikom pokušaja krijumčarenja 37 Sirijaca.
Kako je saopštila mađarska policija, među uhapšenima je i 238 dece.
Najveća grupa uhvaćena je u pograničnom mestu Morahalom, gde je zelenu liniju ilegalno prešlo 87 državljana Avganistana, jedan državljanin >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Irana i četiri Sirijca, javlja dopisnik RTS-a.
Jedan 45-godišnji Beograđanin uhapšen je juče jer je u pokušao da prokrijumčari 37 sirijskih državljana, među kojima i 13 dece. Njegovo vozilo "pežo bokser" je kod mesta Reske pokušala je da zaustavi policija.
Kada je video pripadnike policijske patrole, vozač je skrenuo ka napuštenoj benzinskoj stanici i krenuo u beg kroz kukuruze, ali je ubrzo uhvaćen.
Sa krivičnom prijavom za krijumčarenje ljudi, sproveden je u pritvor Policijske uprave Županije Čongrad.





















