Izvor: B92, 08.Okt.2014, 14:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MKD: Sudije oštetile budžet
Protiv 25 sudija i stručnih saradnika Osnovnog suda u Skoplju pokrenut je istražni postupak zbog osnovane sumnje da su oštetili budžet za oko 68 miliona denara,
Osumnjičeno je 13 sudija i 12 stručnih saradnika Odeljenja za prekršaje Osnovnog suda, saopštilo je danas Osnovno javno tužilaštvo u Skoplju.
Njima se stavlja na teret da su 2010. godine primali zahteve za sprovođenje prekršajnog postupka koje su uzimali u rad u toku 2012. i 2013. godine, i po kojima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su donošene presude sa novčanim kaznama koje nikada nisu dostavljane na izvršenje.
Time je, kako se navodi, naneta šteta budžetu od oko 110.000 evra.
Osnovno javno tužilaštvo u Skoplju je naredilo sprovođenje istražnog postupka protiv 25 osumnjičenih, zaposlenih u Osnovnom sudu u Skoplju Odeljenja za prekršaje, postupajući po krivičnoj prijavi Odeljenja za organizovani kriminal makedonskog Ministarstva unutrašnjih poslova.









