Izvor: S media, 16.Okt.2011, 21:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kosor: Nećemo povući zakon o ništavnosti
Hrvatska premijerka Jadranka Kosor negirala je da će njena stranka povući iz Sabora zakon o ništavnosti pravnih akata bivše SFRJ, JNA i Srbije, koji se odnosi na optužnice hrvatskih vojnika za ratne zločine.
Jadranka Kosor, hrvatska premijerka i šefica HDZ-a, danas je u Splitu negirala pisanje nekih medija da će njena stranka povući iz Sabora zakon o ništavnosti pravnih akata bivše SFRJ, JNA i Srbije, koji se odnosi na optužnice hrvatskih vojnika za ratne >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << zločine.
Kosorova zamera opoziciji što ne nalazi primedbe na optužnice iz Srbije koje su rađene na temelju dokumenata bivše JNA, a istovremeno se suptorstavlja donošenju zakona u Hrvatskoj kojim se želi onemogućiti jurisdikcija druge države, odnosno Srbije nad Hrvatskom.
- Hrvatska ima pravo tražiti da se kao nulto pitanje sa Srbijom reši nepoznanica o nestanku 999 hrvatskih vojnika i civila - rekla je Kosorova na izbornom saboru stranke u splitskom sportskom centru Gripe.
Kosor veoma zadovoljna izveštajem EK
Josipović: Zakon nema svrhu
Kosor: Zakon o ništavnosti štiti Hrvatsku
U dva navrata na sednicama Sabora, na kojima je trebalo da se glasa o tom zakonu, koji je izazvao brojna protivljenja u zemlji, ali i u Evropskoj uniji, u Saboru nije bilo kvoruma.
Bojkot rada Sabora prošle je sedmice najavila opoziciona takozvana koalicija Kukuriku, kao i još neke stranke, među kojima i Samostalna demokratska srpska stranka, ističući da ne želi HDZ-u dati kvorum.
U utorak bi trebalo dase sastane predsedništvo Sabora, kako bi se dogovorilo o prevazilaženju krize, pa bi u sredu sabor nastavio rad, a u petak se provelo glasanje o više zakona.
(Tanjug)













