Izvor: S media, 22.Jan.2013, 15:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hrvatska prvi put učestvuje na evropskoj lutriji

Igrači iz Hrvatske po prvi put od subote, 26. januara, moći će da učestvuju u igri Eurodžekpot zajedno s 240 miliona Evropljana iz 14 zemalja, a najmanji dobitak biće 10 miliona evra, prenose hrvatski mediji.

Kako je saopštila Hrvatska lutrija, u petak 1. februara i potom svakog petka u emisiji na RTL televiziji prikazivaće se izvlačenje kuglica iz Helsinkija. Pošto Hrvatska Lutrija u Eurodžekpot ''uniju'' ulazi zajedno s lutrijama Švedske, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Norveške, Islanda, Litve i Latvije, očekuje se da će snimak izvlačenja 1. februara biti jedna od najgledanijih TV emisija u Evropi.



Eurodžekpot igra se u Nemačkoj, Italiji, Španiji, Holandiji, Danskoj, Sloveniji, Finskoj i Estoniji.



Za glavni dobitak treba pogoditi 5 od 50 kuglica velikog i 2 od 8 kuglica malog bubnja. Pogođenih 5 plus 2 broja donosi najveći iznos u istoriji koji je bilo moguće osvojiti u nekoj igri na sreću u Hrvatskoj.

Brojevi u igri Eurodžekpot izvlače se od marta 2012. godine, a do sada je podeljeno više od 200 miliona evra.

U Nemačku su otišla tri dobitka od kojih i najveći do sada u iznosu od 27.545.857,50 evra. Među više od 10 miliona dobitnika rekorderi po visini osvojenog loto dobitka u svojoj zemlji postali su jedan Estonac i Danac.

(Tanjug)

Foto:PrtSc\youtube

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.