Izvor: Studio B, 19.Maj.2014, 10:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hrvatska, Sava nadire, evakuisano 15.000 ljudi
Hrvatska je takođe pogođena poplavama, a iz domova je evakuisano 15.000 ljudi. Sava i dalje nadire.
Trenutno je najteža situacija na nasipima od Slavonskog Kobaša do Slavonskog Šamca. Generalni direktor Hrvatskih voda Ivica Plišić jutros je upozorio da opasnost još nije prošla.
"U noći smo imali vodeni talas iz Une, uspeli smo da ga amortizujemo puštanjem vode u Mokro polje i Lonjsko polje", rekao je Plišić za Hrvatski radio.
Procenio je >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << da će u slučaju nastavka ovakvog tempa pada vodostaja reke Save do proglašenja redovitih mera obrane od poplava proći još dva dana.
Gradska uprava u Slavonskom Brodu jutros je izvestila o noćašnjoj preventivnoj i delomičnoj evakuaciji stanovnika iz naselja Josip Rimac. U Hrvatskoj je do sada evakuisano 15.000 ljudi.
Vodostaj Save i dalje je ekstremno visok u Hrvatskoj, sporo opada i teško je proceniti smirivanje stanja. Voda i dalje nadire, svim je snagama pokušavaju preusmeriti prema Spačvanskoj šumi.
Evakuacija i dalje traje - no s terena kažu kako velike probleme stvaraju mještani koji - ne žele da napust svoje domove, kao što je to bio aslučaj i u Srbiji.



















