Izvor: S media, 07.Sep.2011, 20:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hrvatska: Pronadjena bomba na veštačenju
Na Kornatu pronađen deo eksplozivne naprave za koju se pretpostavlja da je usmrtila 12 vatrogasaca na tom ostrvu 2007. godine.
Deo eksplozivne naprave za koji se u javnosti sumnja da je povezan s pogibijom 12 vatrogasaca na Kornatu 2007, pronadjen je nedavno na tom ostrvu i poslat na veštačenje, saopštila je danas šibenska policija.
Eksplozivnu napravu je pronašao ribar s Murtera, ali, kako tvrdi policija, ne na delu ostrva gde je 30. avgusta 2007. >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << u požaru poginulo 12 vatrogasaca.
Turska: Avion sleteo zbog pretnje bombom
BBC: Hrvati ugrožavaju životinjske vrste!
Čečenija: Devetoro mrtvih u bombaškim napadima
Pronadjena naprava je prosledjena na veštačenje u Ministarstvo unutrašnjih poslova, a o svemu je obavešteno i Županijsko državno tužilaštvo u Šibeniku.
Pojedini hrvatski mediji objavili su da je reč o ostatku NATO projektila što, kako se navodi, baca novo svetlo na teoriju o kojoj je nedavno javno progovorio jedini preživeli vatrogasac tragedije na Kornatu Frane Lučić (23).
Uoči četvorogodišnjice tragedije, Lučić je rekao kako veruje da je za stradanje 12 vatrogasaca kriva bomba NATO-a odbačena 1999. posle napada na Srbiju, a ne eruptivni požar ili curenje goriva iz helikoptera kako tvrde zvaničnici.
On je dodao da povrede vatrogasaca mogu biti jedino od bombe, a kao dokaz naveo je da se na fotografijama stradalih vidi da su sve povrede iste.
Teoriju o odbačenim eksplozivnim punjenjima na Kornatima prvi je izneo penzionisani oficir Hrvatske vojske Nedeljko Pušić.
Hrvatski mediji tada su pisali da su tokom bombardovanja Srbije avioni NATO-a bacali neiskorišćene bombe u Jadran da bi mogli da slete u italijansku bazu u Avianu.
(Beta)














