HDZ ima načelnu podršku svih zastupnika manjina

Izvor: RTS, 17.Sep.2016, 10:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

HDZ ima načelnu podršku svih zastupnika manjina

Nakon sastanka sa zastupnicima manjinskih zajednica u Hrvatskom saboru, šef HDZ-a Andrej Plenković rekao je da ih svih osam želi u novoj vladi, a da će o imenima, odnoso konkretno o angažmanu Zlatka Hasanbegovića, biti reči kada se dođe u fazu odlučivanja o ministrima.
Andrej Plenković je nakon sastanka rekao da će naredni dogovor sa Mostom nezavisnih lista o formiranju vlade biti u ponedeljak i >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da nema nikakvih ultimatuma.

"Odluka da se najpre razgovara s Mostom govori o tome koliko smo spremni da realizujemo nastavak saradnje, uz podršku svih osam predstavnika nacionalnih manjina", rekao je Plenković.
Pupovac je istakao da su njegovi interesi usmereni na program i ideje.
"Ono što bih hteo da istaknem je da za razliku od pre deset meseci, nas osam zastupnika je radilo u potpunoj autonomiji i izrazito cenim što se to poštuje i što su zastupnici međusobno stvorili solidarnost da mogu nastupati zajedno i deliti zajedničku odgovornost i zajedno nastupati kada su posredi razgovori s Plenkovićem i saradnicima", rekao je Pupovac.
To je, rekao je Pupovac, za nas od izuzetne važnosti, a iz toga će proizaći sva ostala rešenja koja su za manjine izrazito bitne. 
Pupovac je naglasio da će učestvovati u vladi ali ne na način na koji to mediji prezentuju.
Inače, hrvatski mediji preneli su juče da je Pupovac rekao da je spreman da bude potpredsednik vlade, ali ne one u kojoj bi sedeo Hasanbegović.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.