Izvor: Studio B, 18.Feb.2015, 22:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Grabar-Kitarović preuzela dužnost
Predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović danas je stupila na dužnost.
Predsednicu, koja je i vrhovni komandant Oružanih snaga, na Pantovčaku je dočekala postrojena Počasno-zaštitna jedinica, koju je obišla uz "pozdrav domovini", piše agencija Hina.
Ona je započela prvi radni dan u vili Zagorje gde u kancelariji ne sedi za radnim stolom za kojim je sedeo njen prethodnik Ivo Josipović, već koristi sto za kojim je radio prvi hrvatski predsednik Franjo Tuđman.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << />
"Jutarnji list" piše da će hrvatska predsednica deo prvog radnog dana posvetiti braniteljima, koji mesecima štrajkuju jer smatraju da su im ugrožena prava, a namerava i da donese odluku o osnivanju Saveta za branitelje.
List piše i da je došlo do promana na službenoj web stranici predsjednik.hr, u čijem je nazivu dodato "pređednicarepublike", gde je Grabar-Kitarović objavila svoju biografiju, a Ivo Josipović preseljen je u rubriku - Bivši predsednici.
Ona je u biografiji, između ostalog, napisala da su "Domovinski rat i žrtve branitelja temelj na kojem želi nastaviti da gradi bolju Hrvatsku".
Ivo Josipović sinoć je i zvanično predao dužnost Kolindi Grabar Kitarović i njoj je predsednički mandat zvanično počeo u ponoć.
U drugom krugu predsedničkih izbora u Hrvatskoj, Grabar Kitarović je pobedila Josipovića, koji se kandidatovao za drugi mandat, i tako postala prva predsednica u hrvatskoj istoriji.
Josipović i zvanično predao dužnost Grabar Kitarović
Izvor: Radio 021, 18.Feb.2015
Odlazeći hrvatski predsednik Ivo Josipović danas je i zvanično predao dužnost novoizabranoj predsednici Kolindi Grabar Kitarović...Ceremonija primopredaje održana je u kancelariji predsednika na Pantovčaku, gde Kolindi Grabar Kitarović predsednički mandat zvanično počinje u ponoć, prenose...












