Izvor: RTS, 26.Avg.2019, 16:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dvoje Splićana osumnjičeni da su devojku iz BiH držali kao robinju
Državljanka Bosne i Hercegovine prijavila se na oglas i otišla u Hrvatsku kako bi čuvala dete. Verovatno nije ni slutila da će doživeti pravu torturu.
Devojka (18) iz Bosne i Hercegovine se 12. jula javila na oglas za čuvanje deteta i došla u Republiku Hrvatsku u dogovoru s 29-godišnjakom i 30-godišnjakinjom iz Splita, piše Indeks.
Njih dvoje se sumnjiče da su joj tom prilikom uzeli >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i zadržali pasoš, koji su, kako se navodi, odbijali da joj vrate.
Prema pisanju hrvatskih medija, osim dogovorenog posla čuvanja deteta, devojku su iskorišćavali i za druge poslove, a za obavljeni rad nije bila plaćena.
Devojka, takođe, nije mogla slobodno da se kreće bez njihove pratnje, a mediji navode da je sve bilo propraćeno i pretnjama smrću od strane muškarca.
Državljanka BiH je uspela da pobegne 23. avgusta, a zatim je pozvala policiju.
Osumnjičeni 29-godišnjak i 30-godišnjakinja iz Splita su uhapšeni i uz krivičnu prijavu odvedeni u pritvor.
Oni su osumnjičeni da su izvršili krivično delo trgovina ljudima.






