Izvor: S media, 12.Mar.2011, 01:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Crna Gora izručila Vitomira Bajića Italiji
Službenici NCB Interpol Podgorica danas su, uz asistenciju Posebne jedinice policije, italijanskoj policiji izručili Vitomira M. Bajića (44), državljanina Srbije i Bosne i Hercegovine.
Službenici crnogorske policije su, u okviru policijske operacije "Loptice", postupajući na osnovu medjunarodne poternice NCB Interpol Rim, lišili slobode Bajića 16. novembra 2010. godine u Budvi.
NCB Interpol Rim potražuje Bajića radi krivičnog postupka koji se u Italiji protiv >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << njega vodi zbog krivičnog dela medjunarodna trgovina opojnim drogama iz čl. 73 i 74 italijanskog Zakona o drogama.
Optužnicom se Bajiću stavlja na teret da je, kao član kriminalne organizacije, učestvovao u kupovini u inostranstvu, transportu, uvozu u Italiju, držanju i prodaji na italijanskoj teritoriji, posebno u Milanu, velike količine kokaina.
(Tanjug)




















