Crna Gora: Zahtev da se pusti Amina Kalić iz zatvora

Izvor: S media, 09.Avg.2011, 11:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crna Gora: Zahtev da se pusti Amina Kalić iz zatvora

Amina je u veoma lošem zdravstvenom i psihičkom stanju i za pomoć se obraćala lekarima - kažu branioci Safeta Kalića. Prema njihovim rečima, tome doprinosi i činjenica da su njenih četvoro dece trenutno bez nadzora oba roditelja.

Advokat Dragoljub Đukanović koji sa Borivojem Borovićem i Veliborom Markovićem čini advokatski tim osumnjičenih Rožajaca Safeta D.Kalića (42) za kojim je Nacionalni centralni biro Podgorica raspisao međunarodnu >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << poternicu, njegovog uhapšenog brata Mersudina (54) i supruge Amine (29) najavio je da će u utorak uputiti zahtev za ukidanje pritvora za Aminu.

Safet Kalić - Šarićev kum, Severinin prijatelj i čovek sa poternice! (FOTO I VIDEO)

Uhapšeni supruga i brat Safeta Kalića zbog pranja para

Poternica za "Sajom iz Rožaja"

U Upravi za nekretnine ovih dana očekuju rešenje o oduzimanju imovine Rožajca Safeta Kalića i tek tada će se upoznati sa spiskom imovine koja će biti zapečaćena.

Đukanović je u telefonskom razgovoru saopštio „Vijestima“ da će zahtjev biti upućen putem pošte sudiji za istragu Višeg suda u Bijelom Polju Vukomiru Boškoviću.

- Amina je u veoma lošem zdravstvenom i psihičkom stanju i za pomoć se obraćala lekarima. Svakako da tome doprinosi i činjenica du je njenih četvoro dece, od kojih najmlađe ima tri, a najstarije devet godina, trenutno bez nadzora oba roditelja - rekao je Đukanović, dodajući da “osim držanja u pritvoru, postoje i druge mere nadzora.

Njegov kolega Velibor Marković nedavno je, nakon određivanja pritvora Mersudinu i Amini, saopštio da “taj ”osnov za pritvor - opasnost od bekstva, iako bi čak i mogao da postoji iz nekih razloga u odnosu na Mersudina, za Aminu ne postoji”.

- Sud, inače, može i ima obavezu po službenoj dužnosti da određuje druge mere nadzora, odnosno obezbeđenja prisustva okrivljenog, jer je pritvor samo restriktivna mera u izuzetnim slučajevima. Sud ima tu mogućnost da se opredeli za neku drugu, blažu meru nadzora, a to su, na primer, oduzimanje putne isprave, zabrana napuštanja stana, prebivališta ili boravišta", objasnio je Marković.

(vijesti.me)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.