Ćirilica izbrisana sa saobraćajnih znakova

Izvor: S media, 19.Avg.2009, 18:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ćirilica izbrisana sa saobraćajnih znakova

Na području Livna, na novim saobraćajnim znacima prebrisani svi ćirilični natpisi, tako da su nazivi naseljenih mesta napisani samo latiničnim pismom.

Stanovnici Livna, koji su u većini Hrvati, ne prihvataju da se u tom gradu u Federaciji BiH, postavljaju natpisi na ćirilici.

Saobraćajni znakovi postavljaju se u svim gradovima BiH u skladu sa pravilnikom koji je stupio na snagu 1. januara 2007. godine.

U tom pravilniku, za koji su glasali i poslanici hrvatskog naroda u Parlamentu BiH, navedeno je da natpisi na svim saobraćajnim znakovima treba da budu ispisani latinicom i ćirilicom najkasnije do 31. decembra ove godine.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.