Izvor: Vesti-online.com, 17.Mar.2018, 18:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Cerar pre ostavke spremio pismo protiv Hrvatske
Slovenija bi u petak trebalo da preda pismo Evropskoj komisiji sa predlogom pokretanja tužbe protiv Hrvatske zbog nepoštovanja arbitražne odluke o granici.
Predajom pisma trebalo bi da započne rok od tri meseca u kojem bi Evropska komisija trebalo da se izjasni da li će sama preuzeti ovaj slučaj, prenosi zagrebački "Jutarnji list".
Slovenačka vlada je u sredu, na svojoj poslednjoj redovnoj sednici pre ostavke premijera Mira Cerara, prihvatila sadržaj pisma i >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << obavezala se na podizanje tužbe protiv Hrvatske pred Evropskim sudom, ako to ne učini Evropska komisija i ako Hrvatska i dalje bude odlagala primenu arbitražne odluke.
Sadržaj pisma je i dalje nepoznat javnosti, ali prema do sada otkrivenim informacijama, kako navodi zagrebački dnevnik, pismo sadrži opise konkretnih mera kršenja evropskog prava, do kojeg dolazi zbog hrvatskog nepriznavanja arbitražne odluke o razgraničenju između dveju država.
Nakon što primi pismo, Evropska komisija će imati tri meseca za odgovor i odluku o tome hoće li pokrenuti postupak protiv Hrvatske i preuzeti ovaj slučaj u svoje ruke.
Ako se to ne dogodi, Slovenija će sama nastaviti sa radnjama pokretanja tužbe, prenosi "Jutarnji list".
Nastavak na Vesti-online.com...







