Izvor: Mondo, 29.Dec.2017, 12:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bivši ministar policije RS optužen za Srebrenicu
Tužilaštvo BiH podiglo je optužnicu protiv nekadašnjeg ministra unutrašnjih poslova Republike Srpske Tomislava Kovača (58) zbog zločina u Srebrenici, prenose banjalučki mediji.
Foto: MONDO/Screenshot
Navodi se da je iz Tužilaštva BiH saopšteno da optužnica tereti Kovača da je, kao komandant Štaba policijskih snaga, zamenik ministra i ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske, komandovao i držao pod nadzorom sve policijske snage koje su učestvovale >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << u ratnim zločinima.
Stopirano suđenje Srbima za zločin u Srebrenici
U optužnici se navodi da su policijske jedinice pod Kovačevom kontrolom učestvovale u zarobljavanju bošnjačkih muškaraca i dečaka, njihovom prisilnom zatočenju, transportu i ubistvima na više lokacija.
Navodi se da je Kovač državljanin BiH i Srbije, kao i da je optužnica prosleđena na potvrđivanje Sudu BiH.
Oduševljenje u Srebrenici zbog presude Mladiću (FOTO)






