Izvor: RTS, 26.Okt.2018, 19:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bihać, prva grupa migranata smeštena u prihvatni centar
Prva grupa migranata i izbeglica koja je do sada boravila u, i oko nekadašnjeg Đačkog doma u Borićima, autobusom je premeštena u novootvoreni prihvatni migracioni centar na lokaciji zatvorene fabrike rashladnih uređaja "Bira" u Bihaću.
Za sada je u ovaj privremeni prihvatni centar prebačeno tridesetak ljudi. U toku dana, tamo bi trebalo da pređe oko 300 migranata i izbeglica iz ranjive kategorije, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << odnosno žena, dece i starijih maloletnika, prenosi Fena.
Predstavnici međunarodnih organizacija danas nisu davali nikakve zvanične informacije, osim da će za sada u Migracionom centru "Bira" biti smeštene osobe koje su do sada boravile u Borićima, gradskim parkovima, napuštenim objektima i privatnim smeštajima.
Rečeno je da se na taj način nastoji smanjiti pritisak na lokaciju nekadašnjeg Đačkog doma kao i da se stvore pristojniji životni uslovi za brojne nezbrinute migrante i izbeglice u Bihaću.
Uslovi boravka i ponašanja u novootvorenom migracionom centru u Bihaću biće slični onima u privremenom prihvatnom centru "Sedra" u Cazinu, tako da je za ulazak bilo koga osim onih koji borave i zaposlenih, potrebna posebna dozvola.
Ministar bezbednosti BiH Dragan Mektić je takođe rekao da će u ovom centru morati da se uvažavaju određena pravila ponašanja, ili neka vrsta "kućnog reda".
Migranti smešteni u prihvatni centar! Ministar bezbednosti BiH, Dragan Mektić: Moraće da postoji ''kućni red''
Izvor: SrbijaDanas.com, 26.Okt.2018
Prva grupa migranata smeštena u Migracioni centar ''Bira''..Prva grupa migranata i izbeglica koja je do sada boravila u i oko nekadašnjeg Đačkog doma u Borićima, autobusom je premeštena u novootvoreni prihvatni migracioni centar na lokaciji zatvorene fabrike rashladnih uređaja ''Bira'' u Bihaću...Za...






