Izvor: B92, 04.Sep.2008, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slon se izlečio od zavisnosti

Peking -- Jedan slon koji se "navukao" na heroin pošto su ga drogirale lovokradice, izlečen je od zavisnosti.

Slon je izlečen posle lečenja u jednom centru za detoksikaciju na jugu Kine, javili su danas kineski mediji. Siguanga (Velikog brata), starog četiri godine, zajedno sa drugim azijskim slonovima, zarobili su ilegalni trgovci životinja koji su ih namamljivali bananama napunjenim drogom i držali pod narkoticima kako bi ih lakše kontrolisali.

Posle hapšenja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << lovokradica 2005, na kinesko-burmanskoj granici, Veliki brat, koji je pokazivao sve simptome zavisnosti, poslat je lečenje na ostrvo Hainan.

Slon, izlečen posle tri godine tretmana metadonom, biće smešten u rezervat u provinciji Junan, na jugozapadu Kine.

Veliki brat je azijski slon koji spada u ugrožene vrste, sa nekih 25.000 do 32.000 primeraka u svetu, prema podacima Svetskog fonda za zaštitu prirode.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.