S godinama seks postaje ređi, ali bolji

Izvor: S media, 07.Feb.2010, 22:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

S godinama seks postaje ređi, ali bolji

Novo istraživanje je pokazalo da i ljudi u poznim godinama imaju kvalitetan seksualni život. Iako više ne vode ljubav tako često, jako dobro znaju što rade.

Studija je pokazala da su muškarci u dobu od 57 do 85 godina starosti seksualno aktivniji i otvoreniji za eksperimente u krevetu od žena tog doba, ali telesna bliskost se pokazala jako važna i jednima i drugima.

Zdrav seksualni život garancija je i za zdravo staro stanovništvo.

''Individualci >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << s jakim, funkcionalnim seksualnim i intimnim vezama boljeg su zdravlja od onih čije veze slabije funkcionišu ili ih uopšte nemaju'', kaže Linda J. Vait sa univerziteta u Čikagu, koja je vodila ovu studiju.

Studija je pokazala da je dobar seksualni život u mladosti garancija dobrog seksualnog života i u poznim godinama.

''Ako su žene seksualno aktivne čini se da će s seksom imati manje problema u poznom dobu, seksualno aktivni stariji muškarci funkcionišu na gotovo jednakom nivou kao i seksualno aktivni mladi muškarci, sa svega par iznimki, od kojih ne idu sve u prilog mlađima'', zaključuje Vait, piše LiveScience.com.

Izvor: net.hr

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.