Izvor: B92, 06.Mar.2017, 12:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Preživela 60 godina, da bi nastradala na parkingu
Izvanredno očuvana šest decenija stara Korveta prve generacije teško je oštećena na parking ispred jednog tržnog centra u SAD, nakon što je na nju naleteo vozač u Fordu.
Na snimku koji je objavljen na društvenoj mreži Facebook, vidi se kako vozilo šlep službe pokušava da oslobodi Korvetu za koju komentatori tvrde da je model iz 1959. godine:
Ne zna se kako je tačno došlo do incidenta, ali s obzirom da se sve dešavalo na parkingu gde se ne vozi brzo, pretpostavlja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se da je osoba koja je upravljala Fordom u jednom trenutku pomešala papučice gasa i kočnice i naglo ubrzala.
Na kraju snimka vidi se da je Korveta pretrpela znatna oštećenja na levom delu karoserije koja je inače izrađena od staklenih vlakana, a tek će detaljan pregled kod mehaničara omogućiti uvid u strukturna i mehanička oštećenja automobila .














