Oženjeni muškarci više zarađuju

Izvor: S media, 07.Feb.2010, 22:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oženjeni muškarci više zarađuju

Muškarci koji su u braku, zbog motivacije koju pritom imaju, rade i zarađuju više, otkrila je nova studija.

Kad jednom stanu na "ludi kamen", počnu u proseku zarađivati sedam posto više novca u odnosu na neoženjene. Do tih podataka se dođe čak i kad se uzme u obzir razlika u godinama, obrazovanju i životnom iskustvu, piše Deili Meil.

Takođe zarađuju četiri posto više od muškaraca koji žive sa svojim roditeljima, ukazuje ispitavanje provedeno nad 12.000 >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << osoba.

Eksperti tvrde da ovaj jaz u visini plate postoji jer muškarci nakon ulaska u brak razvijaju jaču etičku stranu svoje ličnosti, više se brinu o poslu koji obavljaju, ulažu više svog truda, što na kraju rezultira boljom platom.

Analiza 12.245 intervjuisanih muškaraca pokazala je da je plata oženjenih u proseku za trećinu iznosa veća.

Takođe je utvrđeno da su oženjeni manje zadovoljni svojim primanjima i češće se osećaju potcenjenima.

Jedna teorija sugeriše da je to razlog zašto više rade.

Izvor: sarajevo-x.com

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.