Od Berlina do Minhena za četiri sata - vozom

Izvor: Mondo, 08.Dec.2017, 18:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Od Berlina do Minhena za četiri sata - vozom

Nemačka železnica "Dojče ban" otvorila je novu liniju brzih vozova od Berlina do Minhena za koju se nada da će konkurisati avio-saobraćaju.

Foto: youtube/screenshot

"Dojče ban" je saopštio da će vreme putovanja od severoistoka Nemačke do savezne države Bavarske na jugu zemlje, biti dva sata kraće nego do sada, a da će brzi vozovi moći da idu brzinom do 300 kilometara na čas.

Let od Berlina do Minhena traje sat vremena.

Najbrži >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << vozovi saobraćaće tri puta dnevno u oba smera, dok će redovni vozovi od Berlina do Minhena ići na svaki sat i putovaće 90 minuta kraće nego do sada.

Nova linija biće otvorena za putnike u nedelju10. decembra.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.