Bojana Janković: Čist obraz ne može da se kupi

Izvor: Story, 20.Jun.2015, 16:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bojana Janković: Čist obraz ne može da se kupi

Voditeljka Bojana Janković opisuje kako se osećala u trenucima kada je njena sestra bliznakinja Ivana Nikolić trpela javne optužbe, koja su životna načela zajedno naučile u detinjstvu i kako ih danas prenosi na svoje ćerke

Bojana Janković, Foto: Ivan Dobričić

Jedna od naših najatraktivnijih voditeljki Bojana Janković (37) kraj maja provela je na odmoru u Antaliji. Društvo joj nisu pravile ćerkice Zoja (6) i Iskra (2), kao ni njen suprug, član Beogradskog >> Pročitaj celu vest na sajtu Story << sindikata i producent Ognjen Janković (34), već je slobodne dane iskoristila kako bi se posvetila sebi i spremna dočekala nove poslovne poduhvate. Ipak, uživanje u nekim od najluksuznijih hotela nakratko joj je poremetio pisanje dnevne štampe i optužbe na račun kvalifikacija njene sestre bliznakinje, diplomiranog politikologa Ivane Nikolić (37), koja je zaposlena u državnoj Agenciji za upravljanje lukama.

- Svako ko ima sestru ili brata poznaje osećaj kada neko iz čista mira učini nepravdu prema vama najbližim i najdražim osobama. Doživela sam to na način kao što bi se svako normalan poneo u takvoj situaciji. Bilo mi je teško, ali u svemu tome tužno je to što nije reč samo o mom ličnom iskustvu, već što je danas sasvim normalno diskreditovati poštene i vredne ljude zarad prikrivanja onih koji to nisu. Kada su se ustremili na Ivanu, nisu naveli da je ona diplomirani politikolog, već su se trudili da je što više unize, čime su samo unizili sebe. Još dok smo odrastale, naučile smo kako niko ne može da vam kupi čist obraz, ali i da loša iskustva mogu da budu životna lekcija – kaže Bojana koja se trudi da ista načela prenese i svojim ćerkama.

- Kada sam postala roditelj, dobila sam i određenu vrstu odgovornosti koja s godinama raste, ali ne sputava dete u meni. Trudim se da nikada ne izgubim tu vrstu energije i radovanja malim stvarima, što ne isključuje i vrlo ozbiljno shvatanje uloge majke koja od tih malih bića treba da napravi kvalitetne i srećne ljude. Negovanje dečjeg duha u sebi nema nikakve veze s neozbiljnošću, kako pojedinci misle. S ove distance, ne bih rekla da sam se promenila od kada sam dobila Zoju i Iskru, sada imam dva mala bića o kojima brinem i to mi pričinjava izuzetno zadovoljstvo – ističe lepa voditeljka koja se tokom nedavnog boravka u Turskoj, na novinarskoj info-turi, odmarala u nekim od najboljih hotela, među kojima su Nirvana, Amara Dolče Vita, Gural i Mardan Palace.

- Zajedno sa svojim kolegama uživala sam u luksuznim rizortima, gde je usluga na vrhunskom nivou. Iskoristila sam priliku da istinski podetinjim, pa sam se provodila u akva-parkovima, a na turskih trideset stepeni Celzijusa uživala sam i u sankanju u snow-centru u srcu Antalije. Sve je bilo maksimalno podređeno relaksaciji gostiju. Inače, volim aktivne odmore pune avantura, a ovog puta imala sam priliku da to i doživim – opisuje Bojana koja se tom prilikom posvetila i nekim svojim najdražim ritualima.

- Porodica mi je i te kako nedostajala, ali slobodno vreme iskoristila sam da se posvetim samo sebi, ispijanju kafe bez ograničenja, uživanju u talasima u Beleku, kao i druženju sa kolegama koje dugo nisam videla – priča Bojana i koristi priliku da se priseti nekih najlepših porodičnih provoda.

- Kada sam bila u petom mesecu trudnoće sa mlađom ćerkom, letovali smo na Lefkadi, koja je poznata kao mesto za familijarni odmor. Odlično smo se proveli pa i dan-danas prepričavamo dogodovštine s ovog grčkog ostrva. Po prirodi sam avanturista i veoma radoznala, pa ne želim da imam bilo kakvu vrstu ograničenja, čak i kada sam sa mužem i decom na odmoru. Svi volimo isto, da se krećemo i obilazimo okolinu. Ali, to što suprug i ja uživamo sa ćerkama, ne znači kako u odnosu s njima postajemo potpuno neozbiljni. Tu sam glavni i odgovorni urednik i u svakom trenutku imam određenu vrstu opreznosti – zaključuje jedna od voditeljki emisije Tačno 1 na TV Prva.

Piše: Danilo Mašojević

Izvor: Story

Nastavak na Story...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Story. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Story. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.