Izvor: Blic, 19.Avg.2011, 23:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fiš izbacio Nadala, novi neuspeh Španca!
Rafael Nadal je ponovo razočarao svoje pristalice: u četvrtfinalu turnira u Sinsinatiju izgubio je od sve boljeg Mardija Fiša sa 6:3, 6:4.
Nakon što je pre dve nedelje poražen od Hrvata Ivana Dodiga na startu turnira Masters serije u Montrealu sa 1:6, 7:6(5), 7:6(5), svetski "broj dva” nije baš značajno podigao formu na narednom takmičenju. Naprotiv, delovao je u četvrtfinalu prilično iscrpljeno, a pritom je naspram sebe imao razigranog Fiša koji je gospodario >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << terenom i daleko manje grešio u važnim trenucima.
Dobio je Nadal u Sinsinatiju Žilijena Benetoa sa 6:4, 7:5, potom posle velike borbe Fernanda Verdaska sa 7:6(5), 6:7(4), 7:6(9), a potom se sjajni Amerikanac potrudio za novi Špančev neuspeh.
Dominacija Amerikanca
Mardi Fiš je od Nadala bio bolji u gotovo svim elementima igre: u asovima je bilo 10:1 za Amerikanca, u direktnim poenima čak 32:10, u brejkovima 2:0, a pritom je Fiš imao i manje neiznuđenih grešaka, 18 naspram 20 Nadalovih.
Prilično glatko je Fiš dobio prvi set, što je dodatno uzdrmalo Rafu koji je grešio u odlučujućim momentima, poput dvostrukih servis grešaka kod brejk-šansi rivala. Nervoza je potom sve više počela da uzima danak.
Treću brejk šansu za suparnika Nadal u drugom setu nije uspeo da spreči kada je servirao kod rezultata 2:2. Poveo je tada Fiš, sigurno je čuvao to vođstvo, a nakon što je sprečio brejk za 4:4 postalo je jasno ko će u polufinale.
A u polufinalu Fiša čeka Endi Marej koji je bez ikakvih poteškoća savladao Žila Simona sa 6:3, 6:3.
Drugi polufinalni par biće poznat kada se odigraju dva preostala četvrtfinala: Novak Đoković igra protiv Gaela Monfisa od jedan sat posle ponoći po srednjeevropskom vremenu, a pre toga Rodžer Federer se sastaje sa Tomašom Berdihom.






