ZA OBNOVU CRKVE U SELU BULATOVAC 200.000 DINARA

Izvor: Kurir, 11.Avg.2011, 14:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ZA OBNOVU CRKVE U SELU BULATOVAC 200.000 DINARA

PROKUPLJE - Skupština opštine Prokuplje izdvojila je 200.000 dinara za obnovu spomenika kulture, crkve Svetih apostola Petra i Pavla koja se nalazi u selu Bulatovac, nadomak Prokuplja, kazali su u lokalnoj samoupravi.

Crkva će biti izgrađena na temeljima jedne od najstarijih pravoslavnih svetinja u Topličkom okrugu i biće identična tom spomeniku čiji su ostaci pod zaštitom države.

Za završetak >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << gradnje tog crkvenog zdanja potrebno je oko 80.000 evra, a novac će obezbediti donatori i dobrovoljni prilozi meštana sela Bulatovac, Gornja Trnava i Pašinac.

Prema planu, crkva će biti završena 2013. godine, i to će biti drugi pravoslavni hram koji je sazidan u tom delu Toplice.

Nedavno je na 200 metara od crkve Svetog Petra i Pavla sazidana i crkva Svete Petke, takođe prilozima meštana sela Donja Trnava.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.