Saleh pristao na vanredne izbore?

Izvor: TvojPortal.com, 26.Sep.2011, 10:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Saleh pristao na vanredne izbore?

/vesti online/ Predsednik Jemena Ali Abdulah Saleh založio se za prevremene predsedničke izbore, ističući da je spreman na mirnu predaju vlasti.

Ja sam za dijalog: Ali Abdulah Saleh

"Želim da se svi okrenemo dijalogu, razumevanju i mirnoj predaji vlasti putem prevremenih predsedničkih izbora", rekao je Saleh u obraćanju naciji, prvi put pošto se vratio iz Saudijske Arabije.
U govoru, u kome ne navodi konkretne ustupke demonstrantima koji traže >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << njegovu smenu, Saleh je istakao da je posvećen Zalivskoj inicijativi u kojoj se poziva na predaju vlasti svom zameniku.
"Želeo bih da dodam Zalivskoj inicijativi da će izbori biti i predsednički i parlamentarni i lokalni ukoliko se postigne sporazum. Ako ne, ostajemo pri Zalivskoj inicijativi", rekao je Saleh.Ostatak teksta pročitajte na linku

svetJemenAli Abdulah Salehvanredni izbori
Pogledaj vesti o: Predsednički izbori

Nastavak na TvojPortal.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TvojPortal.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TvojPortal.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.