Izvor: NaDlanu.com, 16.Maj.2014, 13:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ZASLUŽUJU KAZNU: Prijavite trgovce koji su digli cene vode i čizama!
Nakon vesti da su pojedini trgovci odlučili da zloupotrebe vanrednu situaciju u zemlji i steknu dodatnu korist tako što su neopravdano podigli cene vode i gumenih čizama u poplavljenim područjima više od 100 odsto, Nacionalna organizacija potrošača Srbije NOPS i Udruženje za zaštitu potrošača Vojvodine UZPV na svojoj Fejsbuk stranici pozvali su ljude da im dostave >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << podatke kako bi mogli da reaguju.
Njihov apel prenosimo u celosti:
Poštovani potrošači, na osnovu vaših primedbi i pitanja, ali i stanja na tržištu, sa žaljenjem konstatujemo da su trgovci poslednja dva dana poskupeli dve najtraženije vrste robe: čizme za kišu i balone vode! I to, čak i dva i tri puta više od regularne cene!
U situaciji koja je s pravom proglašena vandrednom, NOPS najoštrije osuđuje ovakav "poslovni potez" trgovaca koji je u celosti na uštrb zdrave pameti i objektivne potražnje, u okolnostima vanredne situacije i elementarnih nepogoda.
S tim u vezi, molimo potrošače iz cele Srbije da nam proslede informacije ukoliko primete u svom okruženju ovakve slučajeve (mesto, prodavnica, cene pre i sada), kako bismo mogli da reagujemo.
Hvala vam!
Više informacija gde i kako možete prijaviti možete naći na zvaničnoj Fejsbuk stranici ovih udruženja.
SRAM DA NAS BUDE: Trgovci podigli cene vode, hrane i čizama i do 400 odsto!
Izvor: Telegraf.rs, 16.Maj.2014
Gotovo u svakom mestu koje je poplavljeno vodom, javljaju se takozvani trgovci, koji po višestruko većim cenama prodaju najosnovnije namirnice. Ministar Ljajić najavljuje kontrole i oštre kazne za sve one koji neopravdano dižu cene












