Izvor: Politika, 30.Maj.2014, 13:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stigao ruski avion sa još 33 tone humanitarne pomoći
BEOGRAD – Na beogradski aerodrom „Nikola Tesla” oko 11 časova sleteo je ruski avion sa još 33 tone humanitarne pomoći za ugrožene u poplavama, potvrđeno je Tanjugu u pres službi aerodroma.
Ruski avion Iljušin 76 poleteo je jutros iz Moskve sa 33 tone humanitarne pomoći namenjene područjima ugroženim od poplava u Srbiji, izjavio je portparol ruskog Ministarstva za vanredne situacije Aleksandar Drobiševski, >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << a prenosi Itar tas s.
Pomoć se sastoji od šatora u koje može da se smesti 10 ljudi, mobilnih elektrana, kompleta opreme za spasavanje, flaširane vode, brašna, konzervirane hrane i sredstava za higijenu, navodi ruska agencija.
Kako podseća Itar-Tas, rusko Ministarstvo za vanredne situacije do sada je poslalo više od 138 tona pomoći urgoženim područjima u Srbiji.
Tanjug
objavljeno: 30/05/2014
Pogledaj vesti o: Moskva












