STIGLI RUSI: Avion sa specijalcima stigao u pomoć poplavljenoj Srbiji

Izvor: NaDlanu.com, 16.Maj.2014, 11:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

STIGLI RUSI: Avion sa specijalcima stigao u pomoć poplavljenoj Srbiji

Odlukom vlade Rusije na molbu rukovodstva Srbije zbog poplava rusko Ministarstvo za vanredne situacije i civilnu zaštitu uputilo je spasioce radi pružanja pomoći srpskom narodu. Avion sa 76 ruskih spasioca sleteo je jutros u Niš.

Čižikov Eduard, zamenik ministra za vanredne situacije izjavio je da je u Nišu stiglo 76 spasilaca.

Ministarstvo je uputilo spasioce aeromobilnog odreda "Centrospas" i Centra >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << za izvođenje naročito rizičnih operacija "Lider".

U avionu je, kako se navodi, visokotehnološka spasilačka oprema, uključujući ronilačku i specijalnu opremu, kao i motorni čamci.

Ruski odred opremljen je svim što je neophodno za potragu i spasavanje u zoni poplava i spreman je da deluje autonomno duže od 15 dana.

Neposredno u Srbiji, navodi Ministarstvo, angažovani su specijalisti Rusko-srpskog humanitarnog centra, čiji je jedan od zadataka otklanjanje posledica prirodnih nepogoda na teritoriji Srbije i drugih zemalja balkanskog regiona, a već su angažovani mobilni agregati i pumpe.

Ruska agencija Interfaks javila je, pozivajući se na neimenovanog sagovornika iz tog ministarstva da će u Srbiju biti upućena dva aviona ''Il-76'', sa aerodroma Ramenskoe na aerodrom u Nišu.

Izvor: Blic

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.