Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Sep.2015, 13:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Najveća dnevna proizvodnja lignita posle poplava
Elektroprivreda Srbije (EPS) saopštila je danas da je na površinskim kopovima Rudarskog basena "Kolubara" iskopano 114.022 tone uglja, što je najveća dnevna proizvodnja lignita ostvarena nakon prošlogodišnjih poplava.
"To je druga dnevna proizvodnja u istoriji Rudarskog basena Kolubara", u kojem je rekordna proizvodnja ostvarena 13. januara >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << 2014. kada je iskopano 116.000 tona uglja", navedeno je u saopštenju.
Od početka godine na površinskim kopovima RB "Kolubara je proizvedeno 18,2 miliona tona uglja.
"Prema bilansu, planirano je da se tokom 2015. proizvede oko 28,3 miliona tona uglja što je na nivou onoga što su očekivanja Vlade Srbije i premijera", navedeno je u saopštenju.
Ovakve rezultate, rekordnu dnevnu proizvodnju uglja EPS-a rudarima i svim zaposlenima čestitao je i ministar rudarstva i energetike Aleksandar Antić, dodaje se u saopštenju.
On je istakao da je to garancija da je elektroenergetski sistem spreman za nastupajuću zimsku sezonu i dokaz da su kolubarski kopovi u tehničko - tehnološkom i proizvodnom smislu u potpunosti sanirani nakon poplava. Prema njegovim rečima, ovakvi rezultati u proizvodnji uglja i električne energije, omogućiće značajan rast naše industrijske proizvodnje, što i predstavlja prioritet Vlade Srbije.
"Prošlogodišnje poplave, niska hidrologija u letnjoj sezoni i ogromna šteta koja je naneta elektroenergetskom sistemu nisu se odrazile na stabilnost isporuke električne energije, već se elektroenergetski sistem Elektroprivrede Srbije uprkos svemu pokazao kao stabilan. Najočigledniji pokazatelj je i činjenica da ni jednog trenutka nije bilo bilo kakvih ograničenja u isporuci električne energije i jednom kupcu", dodaje se u saopštenju.
"Proizvodni rezultati Kolubare, ali i ostalih delova EPS-a već sad ukazuju na to da u narednu zimsku sezonu ulazimo sa sistemom koji će moći da odgovori zahtevima konzuma", navodi se u saopštenju.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Kolubara se oporavila, ruši rekorde
Izvor: B92, 09.Sep.2015, 13:07
Elektroprivreda Srbije (EPS) saopštila je da je na površinskim kopovima Rudarskog basena "Kolubara" iskopano 114.022 tone uglja...To je najveća dnevna proizvodnja lignita ostvarena nakon prošlogodišnjih poplava..."To je druga dnevna proizvodnja u istoriji Rudarskog basena Kolubara", u kojem je...







