Haos zbog uništenih semafora i znakova

Izvor: Nezavisne Novine, 14.Nov.2014, 09:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Haos zbog uništenih semafora i znakova

DOBOJ - Uništena komunalna infrastruktura, šahtovi, slivnici, semafori, saobraćajni znakovi, ulična rasvjeta, te ogroman broj udarnih rupa na ulicama razlog su što šest mjeseci nakon poplava u Doboju u vrijeme "špica" vlada saobraćajni kolaps, žale se vozači, ali i pješaci.

"Osim u centru i na izlazu iz grada, nigdje drugo ne rade semafori, nema ni saobraćajnih znakova u svim ulicama, tako da nastaje haos. Posebno >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << zbog vozača, koji ne poznaju Doboj, ne znaju ko ima prvenstvo prolaza, jer im nije poznato koji su znakovi bili prije poplave", žali se Željka Simić.

U dobojskom Odjeljenju za stambeno-komunalne poslove kažu da je u toku sanacija svih komunalnih objekata koji su uništeni ili oštećeni tokom majskih poplava, kao i udarnih rupa na ulicama.

"Najveći intenzitet udarnih rupa je na području mjesne zajednice Usora. Imamo redovan ugovor sa izvođačem 'Rial šped' za sanaciju saobraćajnica, i dali smo nalog da to bude sanirano. Urgiramo kod izvođača da to bude što prije", izjavio je Siniša Lukić, šef Odsjeka za komunalne poslove.

Prema njegovim riječima, što se tiče semafora, ugovor o redovnom održavanju ima "Telefonija Vidaković" i dužna je da to reguliše.

Dodao je da su sve dobojske ulice podijeljene u četiri zone po intenzitetu saobraćaja. Mnoge saobraćajnice su u maju uništene, kažu u Policijskoj stanici za bezbjednost saobraćaja Doboj, ali dobar dio njih je već saniran, zbog čega nije bilo saobraćajnih nesreća uzrokovanih stanjem na putu.

Dragiša Kojić, komandir Policijske stanice za bezbjednost saobraćaja Doboj, pozvao je sugrađane da se adekvatno pripreme za predstojeću zimsku sezonu, da svoje automobile odvezu na tehnički pregled, kako bi time povećali nivo bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju. *

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

U Doboju vrijeme stalo 15. maja

Izvor: Nezavisne Novine, 14.Nov.2014

Doboj dočekuje prvi "jubilej", šest mjeseci od poplave, potpuno nespreman. Šalu na stranu, situacija na terenu je ovakva: niti svi semafori rade (iako su postavljeni na pređašnje pozicije), niti su udarne rupe "pokrpljene", a ni svi saobraćajni znaci, koje je vodena stihija oštetila ili odnijela,...

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.