Bez kasko osiguranja teško do naplate štete na vozilima

Izvor: Press, 07.Jun.2014, 16:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bez kasko osiguranja teško do naplate štete na vozilima

"Oni koji nemaju kasko osiguranje mogu očekivati samo uslužno snimanje i procenu štete od osiguravajućih kuća da bi eventualno, ako država odobri izvesna sredstava za poplavljena područja, mogli na osnovu tih podataka, kao dokaza, da potražuju nadoknadu dela štete", rekao je Govedarica.

On je poručio da "Dunav osiguranje" ima filijale širom Srbije i da građani mogu, bilo gde da se nalaze, da prijave >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << štetu na vozilima i da se u toj osiguravajućoj kući tome pristupa kao prioritetu.

Vlasnik oštećenog vozila, kako je rekao, treba da pozove bilo koji centar za naknadu šteta "Dunav osiguranja" i da navede osnovne podatke o sebi, kao i adresu na kojoj se ostećeno vozilo nalazi. Dodao je da će potom stručne službe tog osiguranja, kada provere podatke u vezi polise osiguranja vlasnika vozila, preduzeti aktivnosti za snimanje oštećenog vozila.
"Nakon toga predstavnici "Dunav osiguranja" stupaju u kontakt sa osiguranikom i dalje se radi obračun i isplata štete", precizirao je Govedarica.

On je predočio da, kada je u pitanju kasko osiguranje, postoji razlika u postupanju, i to u zavisnosti od toga da li je automobil u garanciji, ili više nije.

Vozilo koje je u garanciji se šlepa u ovlašćeni servis, gde se vrši pregled i procenjuje šteta, a kod većine novijih automobila radi se o totalnoj šteti, kazao je Govedarica.

Kada je reč o vozilima koja su u vangarantnom roku, serviseri izlaze na teren i u većini slučajeva su u pitanju, takođe, totalne štete, jer su vozila poplavljena preko instrument table.

Što se tiče automobila koji su uzeti na lizing, totalna šteta se isplaćuje lizing kući kao vlasniku vozila, ili se uz saglasnost lizing kuće može isplatiti i samom korisniku lizinga, ako je isplatio celokupan dug prema lizing kući, objasnio je Govedarica.

Ostaci vozila, prema zakonu i uslovima kasko osiguranja, ostaju vlasniku vozila, a ako se radi o vozilu na lizing, od dogovora lizing kuća i korisnika zavisi da li će ono ostati vlasniku ili korisnik vozila i da li će ga dalje popravljati ili prodati, dodao je Govedarica.

Kada je reč o dodatnim osiguranjima, kao što je pomoć na putu, predstavnik "Dunav osiguranja" kaže da je ova kompanija omogućila šlepanje oko 50 vozila za nedelju dana, te da su vozila po toj polisi osiguranja izvučena sa poplavljenih područja.

On je najavio i da "Dunav osiguranje" sigurno neće podizati cene kasko osiguranja u narednom periodu, podsetivši da se bilans stanja pravi krajem godine i na osnovu toga će se raditi i plan visine premije i eventualne korekcije uslova osiguranja
Pogledaj vesti o: Dunav osiguranje

Nastavak na Press...



Povezane vesti

Samo kasko pokriva štetu od poplave

Izvor: AutoBlog, 08.Jun.2014, 08:46

Vlasnici automobila oštećenih u poplavama koji imaju samo obavezno, a ne i kasko osiguranje, ne mogu očekivati naknadu štete od osiguravajućih kuća. "Oni koji nemaju kasko osiguranje mogu očekivati samo uslužno snimanje i procenu štete od osiguravajućih kuća da bi eventualno, ako država odobri izvesna...

Nastavak na AutoBlog...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.