Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Maj.2012, 19:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zukorlić veruje u pobedu na području Sandžaka

NOVI PAZAR -

Kandidat za predsednika Srbije Muamer Zukorlić rekao je danas da veruje u apsolutnu pobedu na području Sandžaka, kao i da je zadovoljan svojom kampanjom.

Zukorlić je na konferenciji za novinare pojasnio da veruje u svoju pobedu, jer je obilazeći Sandžak od ljudi "dobio reč" da će glasati za njega.

"Reč u Sandžaku još ima svoju težinu. Pozvao sam građane na zajedničku reč, a dobio sam od njih reč da će glasati za nas, a to je mnogo jače >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << od nameštenog istraživanja bilo koje agencije", rekao je predsednički kandidat grupe građana.

On je optužio predsednika Socijaldemokratske partije Srbije Rasima Ljajića da pokušava da izazove incidente u Novom Pazaru i pozvao policiju da pojača pažnju kako bi predupredili svaki takav pokušaj.

Zukorlić je ukazao i na neprofesionalan odnos državnih medija prema njemu tokom predizborne kampanje.

Predsednički kandidat Zukorlić razgovarao je danas sa delegacijom OEBS-a, koju je upoznao sa, kako tvrdi, zloupotrebom biračkih spiskova i tretmanom u državnim medijima i javnim servisima.

Šef Parlamentarne skupštine OEBS-a Mateo Mecači rekao je Zukorliću da toj instituciji uputi sav raspoloživi materijal koji se odnosi na problematiku zloupotreba, odnosno brisanja glasača iz Jedinstvenog biračkog spiska, kako bi ta institucija blagovremeno reagovala, piše u saopštenju iz Izbornog štaba Zukorlića.

On je rekao da OEBS podržava pravo svakog građanina Srbije na kandidaturu za predsednika Srbije koje mu Ustav i zakoni garantuju, kao i da je sloboda medija jedan od glavnih stubova demokratskog društva, zbog čega je OEBS posebnu pažnju usmerio na praćenje rada medija u toku izbornog procesa u Srbiji.

Ispred Parlamentarne skupštine OEBS predstojeće izbore u Srbiji pratiće 50 posmatrača, koji će na osnovu iskustava napraviti finalni izveštaj o izbornom procesu u Srbiji.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.