Izvor: B92, 14.Nov.2002, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Živković: DOS neće imati protivkandidata Koštunici

Beograd -- Visoki funkcioner Demokratske stranke Zoran Živković izjavio je u četvrtak da DOS neće imati protivkandidata lideru Demokratske stranke Srbije Vojislavu Koštunici na izborima za predsednika Srbije. "Poštovaćemo odluku Predsedništva DOS, znači da nećemo imati protivkandidata na izborima, a Koštunicu ćemo podržati proporcionalno njegovoj želji" da ga vladajuća koalicija podrži, rekao je Živković. "Ne znamo kako će biti prihvaćena" podrška DOS-a Koštunici, jer >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je on prošle nedelje odbio taj predlog, kazao je Živković. On je dodao da je DS "zbunjena" kandidaturom Koštunice pošto se njegova stranka jutros zalagala za odlaganje predsedničkih izbora.

Živković je izrazio uverenje da će izbori za predsednika Srbije, koji su raspisani za 8. decembar, uspeti jer je izmenama zakona ukinut cenzus od 50 odsto odziva birača u drugom krugu izbora.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.