Zeri: Haradinaj izgubio prvu bitku, a da li će i rat?

Izvor: Blic, 13.Jul.2017, 12:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zeri: Haradinaj izgubio prvu bitku, a da li će i rat?

Ramuš Haradinaj, kandidat za premijera koalicije koju čine tri stranke proizašle iz rata - Demokratska partija Kosova , Alijansa za budućnost Kosova i Inicijativa za Kosovo, već je izgubio svoju prvu bitku nakon što su pokret Samoopredeljenje i Demokratskii savez Kosova odbili da se sastanu sa njim, piše danas prištinski list Zeri.

Međutim, kako se dodaje, pitanje da li će izgubiti i rat tek ostaje da se vidi u narednim nedeljama, a izazovi koji stoje pred koalicijom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kada je reč o formiranju vlade možda nadilaze njihova očekivanja.

U svakom slučaju, vreme ističe i odbrojavanje za Haradinaja je već počelo, upozorava Zeri.

Samoopredeljenje i DSK: Prvo politički pa ekspertski dogovor

Pokret Samoopredeljenje i koalicija koju čine Demokratski savez Kosova (DSK), Alijansa novo Kosovo (ANK) i Alternativa pokušavaju da postignu politički dogovor pre sastanaka na na ekspertskom nivou koji bi se fokusirao na program vlade, objavila je danas Koha ditore.

Lider Samoopredeljenja Visa Imeri i lider DSK Isa Mustafa će nastaviti sa sastancima sve dok ne postignu politički dogovor o saradnji, navodi list.

Poslanik Samoopredeljenja Šćipe Pantina rekao je za prištinski dnevnik da je ključni principi buduće vladavina prava.

- Postoji potreba da se razgovara o drugim pitanjima programa. Već imamo slične ili iste pozicije o mnogim tačkama. Eksperti će raditi na pitanjima gde imamo različite pozicije i verujem da prvo mora da se postigne politički sporazum - rekao je on.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.