Za vojne misije 169,9 miliona dinara

Izvor: Politika, 01.Jun.2010, 23:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Za vojne misije 169,9 miliona dinara

Vanredno zasedanje Skupštine Srbije 7. ili 8. juna

Skupština Srbije počeće vanredno zasedanje, najverovatnije, sedmog ili osmog juna i po hitnom postupku razmotriti vladine predloge o učešću Vojske Srbije i drugih snaga odbrane u multinacionalnim operacijama u ovoj godini.

Postoji mogućnost da na ovoj sednici budu razmatrane i izmene Zakona o Narodnoj banci Srbije, ali to još nije definitivno potvrđeno, niti je ovaj predlog stigao do poslanika.

Vlada >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << je parlamentu dostavila Predlog odluke o usvajanju Godišnjeg plana upotrebe Vojske Srbije i drugih snaga odbrane u multinacionalnim operacijama u 2010. godini i Predlog odluke o učešću pripadnika Vojske Srbije u multinacionalnim operacijama u 2010. godini sa zahtevom da budu usvojeni po hitnom postupku. Oba ova dokumenta biće tema na sednici Odbora za odbranu i bezbednost zakazanoj za 7. jun.

Kako je navedeno u Predlogu odluke o učešću pripadnika Vojske Srbije u multinacionalnim operacijama, za njeno sprovođenje potrebno je 169,6 miliona dinara, od čega je obezbeđeno 51,3 miliona dinara, a ostatak će biti obezbeđen preusmeravanjem novca u budžetu.

Odlazak našeg sanitetskog osoblja u Čad košta 86,7 miliona, vojnih posmatrača u Obalu Slonovače 10,9 miliona, a u Liberiju 13,8 miliona, dok odlazak medicinskog tima za evakuaciju vazdušnim putem u Kongo košta 20,9 miliona dinara. Misija u za Kipar koštaće 15,6 miliona, za Liban 21,6 miliona dinara.

Vlada je navela da je ove dve odluke potrebno usvojiti po hitnom postupku, jer je potrebno „obaviti redovnu zamenu angažovanih pripadnika u mirovnim misijama, koje su u toku”.

M. Čekerevac

[objavljeno: 02.06.2010.]

Nastavak na Politika...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Do 134 pripadnika vojske i policije u mirovnim misijama

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Jun.2010, 14:26

BEOGRAD -..Do 134 pripadnika ministarstava odbrane i unutrašnjih poslova i Vojske Srbije učestvovaće u 2010. u ukupno osam mirovnih misija, predviđeno je u godišnjem planu upotrebe Vojske Srbije i drugih snaga odbrane u multinacionalnim operacijama u ovoj godini...Pripadnici Ministarstva odbrane...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.