Za dve nedelje 80 tona ambalažnog otpada

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Nov.2016, 14:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Za dve nedelje 80 tona ambalažnog otpada

Pilot projekat primarne separacije otpada u Novom Sadu je počeo 1. novembra, a tokom prve dve nedelje na Gradsku deponiju je odneto više od 80 tona sirovina iz podzemnih kontejnera koji su posebno obeleženi za ambalažni otpad, saopštilo je JKP "Čistoća".

Značajna količina smeća koje je već u domaćinstvima razdvojeno za dalje sortiranje i reciklažu pokazuje da su građani u širem centru Novog Sada dobro prihvatili ovaj projekat.

"Sa zadovoljstvom mogu da >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << istaknem da su Novosađani pokazali visok nivo svesti kada je reč o separaciji otpada i da su naši apeli već na početku projekta urodili plodom. Količina reciklažnog otpada koji se dovozi na deponiju se iz dana u dan povećava i na taj način JKP "Čistoća" je u mogućnosti da otpad iskoristi u daleko većoj meri nego do sada. U narednom periodu nastavićemo da promovišemo primarnu separaciju u novosadskim školama, kao i u direktnom kontaktu sa građanima i mesnim zajednicama koje su uključene u pilot-projekat", izjavio je direktor JKP "Čistoća" Vladimir Zelenović.

Punu podršku ovom projektu daje Grad Novi Sad.

"Razdvajanje otpada je dobra praksa zemalja Evropske unije koje imaju izraženu ekološku svest i vode odgovornu politiku zaštite životne sredine. Ponosan sam što je Grad Novi Sad započeo taj proces i što se pokazalo da naši sugrađani uviđaju njegovu važnost. Namera nam je da projekat zaživi u svim delovima Novog Sada i pružićemo neophodnu podršku JKP "Čistoća" da to i ostvari", naglasio je član Gradskog veća zadužen za komunalne poslove Vladimir Stojković.

Podsetimo, u širem centru grada oivičenom Beogradskim kejom, Ulicom Maksima Gorkog i Bulevarom oslobođenja, kao i na Žitnom trgu, na 70 lokacija podzemni kontejneri su posebno obeleženi za komunalni i ambalažni otpad. Ambalažni otpad na Gradsku deponiju odvozi posebno obeležen kamion i taj otpad se ne meša sa komunalnim otpadom. Po dolasku na Gradsku deponiju, otpad se dalje razdvaja na linijama za separaciju i šalje na reciklažu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

FOTO: Oko 80 tona ambalažnog otpada završilo na Gradskoj deponiji

Izvor: Radio 021, 14.Nov.2016

Više od 80 tona ambalažnog otpada odneseno je u protekle dve nedelje na Gradsku deponiju u sklopu pilot-projekta primarne separacije otpada...Kako navode u "Čistoći", građani su se odazvali molbi preduzeća i počeli da odvajaju otpad već u domaćinstvima, što je znak da su dobro prihvatili projekat..."Sa...

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.