Vučić podneo ostavku na mesto premijera

Izvor: BKTV News, 30.Maj.2017, 15:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić podneo ostavku na mesto premijera

Izabrani predsednik Aleksandar Vučić podneo je danas Skupštini Srbije ostavku na funkciju predsednika vlade.

Tekst ostavke glasi:

"Poštovani, u skladu sa članom 132. stav 2 Ustava Republike Srbije, podnosim ostavku na funkciju predsednika Vlade Srbije. Ostavku na funkciju podnosim zbog stupanja na dužnost predsednika Republike nakon izbora na kojima sam izabran za predsednika Srbije, održanim 2. aprila".

Na ostavci je naveden 30. maj kao datum podnošenja.
>> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << />
Skupština Srbije će ostavku predsednika Vlade konstatovati sutra na posebnoj sednici u 11 sati, zatim će u podne Vučić položiti zakletvu, a primopredaja dužnosti u Predsedništvu zakazana je u 13.10.

Vučić je danas rekao da će odluka o novom premijeru biti doneta do 18. juna. 

"Ko će biti premijer znaće se između 12. i 18. juna", rekao je Vučić i naveo da još nije odlučio ko će to biti, ali je ideja, rekao je, da na svečanoj ceremoniji svoje inauguracije kao šefa države primi novog premijera i nove članove vlade.

Premijer je takođe u ponedeljak izjavio da ima u vidu tri kandidata za svog naslednika na mestu premijera.

Do izbora novog premijera i nove vlada aktuelna vlada biće u tehničkom sastavu, što znači da može obavljati samo tekuće poslove.

Dalji tok koji vodi do novog predsednika vlade je taj da kada šef države bude odredio kandidata, on najpre podnosi ekspoze i predstavlja sastav vlade, nakon čega sledi rasprava.

Vlada, u ovom slučaju na čelu sa novim premijerom, biće izabrana ako za nju glasa većina od ukupnog broja narodnih poslanika, a nakon toga predsednik vlade I njeni članovi polažu zakletvu pred poslanicima. Ne očekuju se velike promene unutar same vlade.

Nastavak na BKTV News...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.