Vučić: Pokažite mi ko je taj ko ne plaća porez

Izvor: Blic, 25.Okt.2014, 09:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić: Pokažite mi ko je taj ko ne plaća porez

Premijer Vučić rekao je da su neki tajkuni već platili porez za ovu godinu, a da Poreska uprava "vadi" i poreze koje nisu platili za prethodne godine.

Vučić je za list Danas precizirao da je Predrag Ranković Peconi pre nekoliko dana platio devet miliona evra zaostalog poreza, a Željko Mitrović je ove godine platio sedam miliona evra, što, kako je dodao, "nikada u životu nije platio".a Danas.

"Pokažite mi ko je taj koji ne plaća. Vadimo im poreze koje nisu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << platili 2006, 2007, 2008, 2009. Za koje ih niko nikada nije pitao. I onda se ti drznu da mi to prigovore. Naš je posao da plate i kiosci i Mitrović i Beko i Mišković. To što ne možete da im naplatite sve u istoj sekundi, to pitajte one koji su ih obogatili i koji im nisu naplaćivali ništa, a ne mene koji im naplaćujem sve. Pitajte ih, nikome od njih samo ja nisam prijatelj", rekao je premijer.

Upitan o Milanu Beku, on je naveo da istraga treba da dokaže da li je on osumnjičen za neku zloupotrebu

"Da li će da bude optuživan, to pitajte tužilaštvo. Ja nisam tužilac. Saslušavan je deset puta u prethodnih godinu i po dana, a pre toga - 15 godina nije saslušan nijednom. Odakle ovima iz DS obraza da mi za to prigovaraju, oni koji ližu stope Miškovića i Bogićevića i ne znam koga još", rekao je Vučić.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.