Vorlik: Dijalogom do poboljšanja uslova života

Izvor: S media, 14.Mar.2011, 15:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vorlik: Dijalogom do poboljšanja uslova života

Ambasadorka SAD u Srbiji Meri Vorlik izrazila je danas nadu da će otpočinjanje dijaloga Beograda i Prištine doprineti poboljšanju uslova života svih ljudi na Kosovu.

Vorlik je rekla novinarima da se nada da će dijalog Beograda i Prištine, koji je počeo u Briselu, doprineti poboljšanju uslova života, posebno u oblasti carine i sprovodjenju zakona.

Upitana da prokomentariše informacije medjunarodnih organizacija da na Kosovu vlada organizovani >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << kriminal, ona je kazala da su SAD zabrinute zbog porasta organizovanog kriminala bilo gde u svetu.

"Moj kolega u Prištini je nedavno razgovarao o tom problemu", rekla je Vorlik, koja je prethodno s ministrom unutrašnjih poslova Srbije Ivicom Dačićem potpisala primopredaju donacije vredne više od milion dolara za Upravu kriminalističke policije.

Vorlik:Rekonstruisanje vlade dobra odluka

Dačić i Vorlik o saradnji bezbednosnih struktura

SAD podržava Evropske integracije Srbije

Delegacije Beograda i Prištine su u Briselu, uz posredovanje Evropske unije, započeli prošle sedmice razgovore, u čijem centru pažnje su tri domena - regionalna saradnja, sloboda kretanja i vladavina prava.

Šef beogradskog tima za pregovore s Prištinom Borislav Stefanović je izjavio danas da će dijalog s o Kosovu i Metohiji biti nastavljen krajem marta i da bi se na kraju razgovaralo i o statusu, koji je za Srbiju rešen, jer je Kosovo deo Srbije.

(Tanjug)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.