Vals podneo ostavku, Kaznev novi premijer

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Dec.2016, 10:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vals podneo ostavku, Kaznev novi premijer

Manuel Vals podneo je danas ostavku na mesto premijera Francuske, a predsednik države Fransoa Oland je za novog predsednika vlade imenovao dosadašnjeg ministra unutrašnjih poslova Bernara Kazneva, prenose francuski mediji.

"On (Kaznev) je snažna ličnost sa iskustvom u vođenju državnih poslova", saopšteno je iz Jelisejske palate, prenosi Rojters.

Vals je juče najavio da će biti kandidat na predstojećim predsedničkim izborima u Francuskoj i da će zbog toga podneti ostavku na mesto premijera.

Kaznev će obavljati tu dužnost do parlamentarnih izbora u junu naredne godine. Predsednički izbori predviđeni su za april 2017. godine.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.