Uskoro bez testa za ulazak u Crnu Goru iz Srbije

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Avg.2020, 13:24

Uskoro bez testa za ulazak u Crnu Goru iz Srbije

Epidemiološka situacija u Crnoj Gori trenutno je stabilna, ali i ekstremno preteća jer su se građani opustili, izjavio je pomoćnik direktora Instituta za javno zdravlje Senad Begić i dodao da očekuje da će se uskoro steći uslovi kada će državljani Srbije moći da uđu u Crnu Goru bez PCR testa, ali nije mogao da precizira kada.

"Radujem se i očekujem da, eventualno uz popuštanje nekih mera, PCR ne bude isključivi uslov za ulazak u Crnu Goru", rekao je Begić.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Prema njegovim rečima, u Srbiji je u utorak zabeležen dupli broj novoobolelih u odnosu na prethodni dan, što opet može da se pripiše efektu vikenda.

"Tu postoje i druge epidemiološke stavke - turistička sezona je pri kraju, očekujemo da ne dolaze turisti, već porodični ljudi, što znači da oni neće biti smešteni u hotelima i privatnim smeštajima, već kod porodica što znači da će epidemiološki rizik biti veći i moramo voditi računa o tome", izjavio je Begić Televiziji Vijesti.

On je upozorio da zbog opuštanja i nepoštovanja mera u Crnoj Gori se za 10-14 dana može očekivati da broj obolelih bude znatno veći.

Govoreći o mogućnosti infekcije tokom izbornog dana, 30. avgusta, Begić je rekao da se on ne može eliminisati, ali da se uz poštovanje propisanih mera može minimizirati.

"Institut nema ingerencije i nije taj koji je zadužen za kontrolu izbornog procesa. To je Državna izborna komisija DIK koja treba da se prilagodi i obezbijedi regularnost izbornog procesa. Preporučili smo da se svima obezbijedi glasanje, kako će se to sprovesti mi niti znamo niti je u domenu našeg rada. Time treba da se bave neka druga tijela", kazao je Begić.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

U Crnoj Gori najavljuju da će građani Srbije u tu zemlju uskoro moći bez PCR testa

Izvor: Radio 021, 26.Avg.2020

Epidemiološka situacija u Crnoj Gori trenutno je stabilna, ali i ekstremno preteća jer su se građani opustili, izjavio je pomoćnik direktora Instituta zagujavno zdravlje Senad Begić i dodao da očekuje da će se uskoro steći uslovi da državljani Srbije moć da uđu u Crnu Goru bez PCR testa, ali...

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.