Izvor: B92, 06.Mar.2010, 02:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Vladi iako nisu članovi DS
Beograd -- Nestranačka četvorka iz Vlade Srbije ne planira na sledećoj skupštini DS da se učlani u tu stranku, koja ih je delegirala za rad u Vladi, saznaju "Novosti".
Premijer Mirko Cvetković i ministri Snežana Malović, Diana Dragutinović i Bogoljub Šijaković bili su na Tadićevoj kvoti pri raspodeli ministarskih mesta, ali još ne planiraju da uzmu partijske knjižice. Za sada to od njih i ne traži niko iz DS.
Njih četvoro redovni su gosti na svim stranačkim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << skupštinama i sednicama Glavnog odbora. Politički su potpuno odani DS, ali dodatni legitimitet crpe iz činjenice da su - eksperti, a ne samo partijski vojnici.
U političkoj čaršiji pronela se spekulacija da bi Cvetković mogao na izbornoj skupštini ne samo da postane član već i potpredsednik DS:
Premijer Cvetković nije član DS i taj status se ne dovodi u pitanje.
Na predstojećoj skupštini DS, rukovodstvo te stranke planira da umesto Vide Ognjenović lansira drugo ime za jedino mesto ženskog potpredsednika stranke.
Viđene naslednice bile su ministarke Malović i Dragutinović, koje su za ”Novosti”, takođe demantovale te spekulacije.
"Zalažem se za one vrednosti koje zastupaju Boris Tadić i DS i to vidim kao veliki izazov u borbi Srbije za demokratiju. Mene je DS predložila na tu funkciju i to poverenje nastojim da opravdam, ali u DS postoji veliki broj sjajnih ljudi koji imaju mnogo više smisla za politiku nego ja i ukazujem im poverenje”, kaže Ognjenovićeva.
Ni Bogoljub Šijaković, kako nam je preneto, ne planira da uzme partijsku knjižicu.














