Izvor: Telegraf.rs, 28.Maj.2016, 10:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Beogradu održan PRVI MOLITVENI DORUČAK! (FOTO)
Regionalni molitveni doručak, koji je okupio više od 200 ljudi iz sveta i regiona, kao i goste iz SAD, održan je danas u Beogradu, a zajednička poruka učesnika je da treba širiti mir i toleranciju i proširiti saradnju među državama.
Tema doručka je "Ljubi bližnjeg svog" i to je još jedna inicijativa Srbije regionalno pomirenje i produbljivanje odnosa sa državama u regionu i svetu.
Regionalnom molitvenom doručku, koji organizuje Skupština Srbije, prisustvuju i >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << predstavnici nemačkog Bundestaga, evropskog parlamenta, kao i predstavnici zemalja u regionu.
Potpredsednik Skupštine Srbije u prethodnom sazivu Vladimir Marinković zahvalio je svima, a naročito gostima iz SAD.
Foto: Tanjug/Zoran Žestić
- Ovo je jako važan događaj za Srbiju i region, a glavni cilj je da zajedno izgradimo mostove između država Zapadnog Balkana i naroda, i da izgradimo novu politiku pomirenja - rekao je Marinković.
Kongresmen SAD Robert Aderholt izrazio je zadovoljstvo zbog prisustva molitvenom doručku, podsetivši da je jedan takav održan u februaru ove godine u Vašingtonu.
- Hteo bih da prenesem pozdrave svih mojih kolega iz SAD. Tema doručka ''Ljubi bližnjeg svog'' i naš clj je da danas razgovaramo o svemu što nas okuplja - rekao je Adelhort.
Foto: Tanjug/Zoran Žestić
Prema rečima ministra za rad, zapošljavanje boračka i socialna pitanja Aleksandra Vulina politika Srbije jeste da sa svojim susedima ima najbolju komunikaciju i dobre odnose, te da čitav region bude primer kako različiti narodi mogu da sarađuju i pronalaze zajedničke interese.
- Naš odnos prema susedima biće srdačan i otvoren. Sa velikim naporom smo postigli političku stabilnost, i mi smo primer kako ona dovodi do ekonomske stabilnosti. Tako ćemo nastaviti da se ponašamo - poručio je Vulin.
On je je istakao da nema uspešne Srbije bez mirnog i stabilnog Balkana.
- Mi ćemo sve učiniti da Balkan bude baš takav - rekao je ministar i dodao da se Srbija danas predstavlja u jednom dobrom svetlu.
Foto: Tanjug/Zoran Žestić
Albanski poslanik Fatmir Mediju kaže da ništa dobro nije donelo ponašanje kada se upiralo prstom i kada smo jedni druge optuživali.
- Mi smo ovde da razgovaramo o saradnji i prosperitetu regiona. Nemamo budućnost ukoliko ne radimo zajedno i zato mi je veoma drago što sam u Beogradu i želeo bih da se ponovo vratim - rekao je Mediju.
Doručak je organizovan u Palati Srbija, a učesnici doručkuju uz zvuke harfe.
(Telegraf.rs / Tanjug)
U Beogradu održan prvi molitveni doručak
Izvor: Nezavisne Novine, 28.Maj.2016
BEOGRAD - Regionalni molitveni doručak, koji je okupio više od 200 ljudi iz svijeta i regiona, kao i goste iz SAD, održan je danas u Beogradu, a zajednička poruka učesnika je da treba širiti mir i toleranciju i proširiti saradnju među državama...Tema doručka je "Ljubi bližnjeg svog" i to je...
Crnadak na molitvenom doručku u Beogradu: Cilj BiH su dobri unutrašnji i odnosi sa susjedima
Izvor: Cafe.ba, 28.Maj.2016
BEOGRAD - Molitvenom doručku pod motom Ljubi bližnjeg svoga, u organizaciji Narodne skupštine Srbije, danas su u Beogradu prisustvovali političari iz regiona, predstavnici Bundestaga, Evropskog parlamenta i Kongresa Sjedinjenih Američkih Država, javlja Anadolu Agency (AA)









