Tanin: Srbija oslonac mira u regionu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Avg.2016, 08:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tanin: Srbija oslonac mira u regionu

Premijer Srbije Aleksandar Vučić primio je danas šefa UNMIK-a Zahira Tanina, koji je, čestitavši formiranje nove Vlade, ukazao na to da je u svetu opšteprihvaćeno mišljenje da su Vlada Srbije i premijer Vučić lično, najveći oslonac za održanje mira i stabilnosti u regionu.

Uoči sednice Saveta bezbednosti UN na kojoj će biti razmotren tromesečni izveštaj o radu UNMIK-a, u razgovoru premijera Vučića i Tanina je konstatovano da je saradnja Vlade Srbije i Misije UN >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dobra, navodi se u saopštenju Kancelarije Vlade Srbije za saradnju s medijima.

Srpski premijer i šef UNMIK-a, koji je i specijalni predstavnik generalnog sekretara UN, saglasni su da je prisustvo Misije UN od izuzetne važnosti za održavanje stabilnosti na Kosovu i Metohiji, kako kroz doslednu primenu Rezolucije 1244 UN, tako i kroz angažovanje da se realizuju dogovori postignuti u okviru Briselskog dijaloga.

Razmotreni su i načini kako UNMIK, u okviru svog mandata, može da doprinese rešavanju konkretnih pitanja na terenu i time unapredi svakodnevni život Srba i Albanaca na KiM.

Sednica SB UN biće održana u četvrtak.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.