Izvor: B92, 27.Feb.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tadić negirao da je razgovarao o ulasku DS-a u vladu

Beograd -- Nova Vlada Srbije trebalo bi da bude izabrana već početkom sledeće nedelje. Kako Radio B92 saznaje, mandatar za sastav Vlade Vojislav Koštunica, trebalo bi da u utorak, u Skupštini Srbije, pred poslanicima predstavi program i sastav svog kabineta. O programu nove vlade i kandidatima za ministre izjasniće se parlament nakon rasprave. Za izbor Vlade neophodna je podrška najmanje 126 narodnih poslanika, odnosno većina od ukupnog broja parlamentarnih predstavnika.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Nakon dužih nagađanja oko toga da li će Demokratska stranka, ipak, ući u Vladu kao četvrta parlamentarna grupacija, Boris Tadić je, na prvoj konferenciji za novinare kao predsednik stranke, demantovao u petak tvrdnje da je o tim temama razgovarao sa Vojislavom Koštunicom.

Tadić je dodao da je mogućnost ulaska DS-a u Vladu kroz sto dana "u granicama teorije": "Neću da kažem da je apsolutno nemoguće da DS u narednom periodu uđe u vladu, ali mogu da kažem da se takva mogućnost uglavnom graniči sa teorijom. Neću da kažem - nema govora, ni šansi da uđemo u vladu u budućnosti zbog toga što DS zadržava državotvorni pristup. Mi želimo da budemo konstruktivan politički činilac u našoj zemlji i ne želimo da zatvaramo vrata za ona rešenja koja su dobra za građane Srbije".

Tadić je, kao predsednik DS-a, najavio formiranje Političkog saveta stranke u čijem će radu učestvovati članovi ekspertskog tima demokrata. Upitan da li će tu biti mesta za Zorana Živkovića, Tadić je rekao da će to biti "pre svega ekonomsko-ekspertski tim" u kome nema mesta za političare.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.