Izvor: B92, 08.Feb.2013, 23:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tadić dobio najviše poklona
Beograd -- Do kraja februara svi funkcioneri koji su primali poklone dužni su da ih popišu i listu dostave Agenciji za borbu protiv korupcije, pišu "Novosti".
U zvaničnom registru ima 23.335 osoba na položajima, kojima zakon dozvoljava da zadrže manje vredne poklone, a sve skuplje od 2.500 dinara treba da ustupe - državi.
Prošlogodišnji presek je pokazao da su nosioci vlasti, uglavnom, većinu stvari ostavljali u svojim kabinetima i da su samo simbolične poneli kućama.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Na listi prijavljenih poklona tada se našlo 705 predmeta, čija je ukupna vrednost 8.805.987 dinara. Od toga, funkcioneri su zadržali darove koji zajedno koštaju 146.583 dinara, dok su u vlasništvu Republičke direkcije za imovinu ostale slike, skulpture, tepisi i ostali predmeti vredni oko 8,7 miliona dinara.
Najduži spisak stigao je iz Predsedništva - tadašnji predsednik Boris Tadić dobio je 102 poklona, Vlada - 69, Grad Beograd - 61, pa Narodna skupština - 46... U Ministarstvu spoljnih poslova imali su 45, NBS - 34.
Borisu Tadiću najviše poklona
Izvor: S media, 08.Feb.2013
Do kraja februara svi funkcioneri koji su primali poklone dužni su da ih popišu i listu dostave Agenciji za borbu protiv korupcije, pišu "Novosti"...U zvaničnom registru ima 23.335 osoba na položajima, kojima zakon dozvoljava da zadrže manje vredne poklone, a sve skuplje od 2.500 dinara treba da...

















