Izvor: B92, Tanjug, 15.Okt.2009, 16:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tadić: Najbolji izveštaj do sada
Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić ocenio je da je izveštaj Evropske komisije o napretku Srbije u procesu evropskih integracija najpozitivniji do sada.
Tadić je istakao da je Srbija veoma zadovoljna tonom izveštaja i konstatacijom da je napredak postignut na svim reformskim poljima. "Izveštaj je čak pozitivniji nego za neke druge zemlje i dobro je da se uspostavi atmosfera takmičenja u evropskim integracijama u regionu", rekao je Tadić, posle razgovora sa predsednikom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Estonije Hendrikom Ilvesom.
Predsednik Tadić je poručio da će Srbija nastaviti da ostvaruje napredak na svim poljima od značaja za proces evropskih integracija, na dobrobit svih građana.
Izveštaj Evropske komisije pozdravljen je juče i iz Vlade Srbije. Potpredsednik Vlade Božidar Đelić najavio je, gostujući u Vestima TV B92, da je moguće i da Srbija podnese kandidaturu za članstvo u Evropskoj uniji do kraja tekuće godine. Više o tome možete čitati u posebnoj vesti.











