Izvor: Glas javnosti, 23.Feb.2010, 14:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Skupština nije raspravljala o Kosovu od 2008.
BEOGRAD - Aktuelni saziv Skupštine Srbije od konstituisanja do danas, duže od godinu dana, na dnevnom redu nije imao tačku posvećenu Kosovu. Inicijative opozicije iz juna 2008. da se u srpskom parlamentu razgovara o Kosovu i usvoji nova rezolucija još nisu stavljene na dnevni red. Poslednji razgovori, i to u formi konsultacija šefova poslaničkih klubova s ministrom za KiM Goranom Bogdanovićem o dolasku Euleksa, obavljeni su krajem >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << 2008. godine.
Prema rečima šefice poslaničke grupe "Za evropsku Srbiju" Nade Kulundžije, o Kosovu bi poslanici mogli da razgovaraju tek posle odluke Međunarodnog suda pravde. Procenjuje se da bi ovaj sud UN u Hagu mogao da donese savetodavno mišljenje o legalnosti samoproglašenja kosovske nezavisnosti sredinom ove godine.
Nada Kolundžija kaže da se u Skupštini razgovara o aktuelnim temama samo ukoliko ima promena u državnoj politici i u situaciji na terenu.
- S obzirom na to da se državna politika prema KiM nije menjala i da se ništa novo nije dogodilo, nije ni bilo povoda za poslaničku raspravu. Srbija je godinu dana radila na tome da se pitanje Kosova premesti pred UN i Međunarodni sud pravde, tako da nije bilo povoda da se o tome razgovara u Skupštini. U zavisnosti od odluke MSP, to pitanje će možda biti aktuelizovano - objašnjava na za beogradske medije.




