Šabić: Upozorio sam Naše da ne objavljuju spisak

Izvor: NaDlanu.com, 11.Mar.2013, 17:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šabić: Upozorio sam "Naše" da ne objavljuju spisak

Poverenik za zaštitu podataka ličnosti Rodoljub Šabić izjavio je u ponedeljak da je još ranije upozorio predstavnike organizacije SNP Naši da ne objavljuju spisak osnivača Vojvođanske partije jer je to u suprotnosti sa zakonom.

Šabić je agenciji Beta rekao da je predstavnika SNP Naši upozorio da bi tako nešto bilo direktno suprotno Zakonu o zaštiti podataka o ličnosti, kao i da bi čak moglo predstavljati i krivično delo iz člana 146. Krivičnog zakonika.On je dodao da >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << je predstavnika SNP Naši Igora Marinkovića, kojeg je primio 1. marta na Marinkovićev zahtev, upozorio i da bi ih objavljivanje spiska osnivača Vojvođanske partije moglo suočiti sa opravdanim reakcijama velikog broja građana o čijim podacima se radi."U razgovoru sam ukazao i na to da prema članu 16. Zakona o zaštiti podataka o ličnosti, podaci o pripadnosti političkoj stranci spadaju u kategoriju naročito osetljivih podataka. Na kraju razgovora Marinković je izjavio da 'njegova organizacija nije ni imala nameru da objavi spisak već samo da zapreti' i ukaže na ozbiljnost problema", naveo je Šabić u pisanoj izjavi.Organizacija SNP Naši u ponedeljak je objavila imena osoba koje su dale svoj potpis za osnivanje Vojvođanske partije i optužili tu stranku da je "falsifikovala" potpise više od 1.000 osoba, dok je Vojvođanska partija najavila tužbu protiv SNP Naši i optužila ih da nastavljaju praksu sastavljanja "crnih lista za odstrel".(Izvor: Beta)

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.