SNS traži promenu Ustava

Izvor: Blic, 14.Jan.2011, 01:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SNS traži promenu Ustava

BEOGRAD - Srpska napredna stranka je predala Skupštini Srbije 304.580 potpisa građana koji podržavaju inicijativu za promenu Ustava kojom se traži da se broj poslanika u republičkom parlamentu smanji sa sadašnjih 250 na 125. Lider naprednjaka Tomislav Nikolić je posle predaje inicijative izjavio da će SNS tražiti održavanje vanredne sednice Skupštine Srbije na kojoj bi se raspravljalo o ovoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << inicijativi.

Inicijativu za promenu Ustava podneo je rudar iz Kolubare Momčilo Nešković, obučen u rudarsko odelo i sa šlemom na glavi. On kaže da je oktobra 2000. kao i svi rudari učestvovao u štrajku, ali da su tadašnja obećanja izneverena.

- Potrebno je sa vrha smanjivati državni aparat kako bi više novca ostalo za radnike - rekao je Nešković.
Pogledaj vesti o: Kolubara,   Tomislav Nikolić

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.